спланована відповідно до основних завдань
загальної середньої освіти, спрямованих на виховання громадянина України, формуванні особистості учня , його наукового світогляду, розвитку його здібностей і обдарувань, виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти; підготовку учнів до подальшої освіти і трудової діяльності ; виховання поваги до Конституції України, державних символів, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов’язків , прав і свобод людини й громадянина, відповідальності перед законом за свої дії, реалізацію права учнів на загальне форсування політичних світоглядних переконань; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй; виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я вихованця .
 Всю роботу здійснюють у школі класоводи та класні керівники , які підзвітні у своїй роботі адміністрації школи. Учні початкових класів живуть і працюють за законами Барвінкової країни, учні середніх класами входять до організації ФДПУ, учні 9-11класів створили молодіжну організацію «Юність», учні якої є членами шкільного активу.  Молодіжна організація  бере участь у різних конкурсах, акціях, змаганнях. Кожна вікова група працює за своєю програмою.                    Цікаво проходять такі заходи, як „Свято осені”, „Зустріч весни”, Новорічні свята, вечори - КВК, зустрічі з воїнами - афганцями та ветеранами Великої Вітчизняної війни, конкурси малюнків, ігри - подорожі, спортивні змагання та ін.   Класні керівники вивчають індивідуально – психологічні особливості своїх учнів, намагаються розкрити закладений в них потенціал, створюють моделі системи самоврядування.
  Класними керівниками вивчено і проаналізовано статус кожної дитини і спланована робота з дітьми, які схильні до правопорушень, дітьми із неблагополучних, з багатодітних сімей, дітьми , позбавлених батьківського піклування.
 Тематичні місячники дають можливість активізувати діяльність учнів, пропонуючи різні форми роботи: рольові ігри, диспути, години громадянськості, зустрічі, години самоврядування.
Постійно проводиться робота з батьками. УНа основі анкет , які були проведені з учнями 5-9класів «Я і моє ставлення до школи» була скоригована робота з учнями в позаурочний час.
 Традиційним в роботі з учнями є проведення загальношкільних лінійок щопонеділка , на яких підводяться підсумки роботи за минулий тиждень, підсумки навчання, дисципліни, чергування, оголошується план роботи наперед.
 З кожного предмета проводиться робота в позаурочний час. З цією метою сплановані предметні тижні . Безумовно, форми виховних заходів предметних тижнів щороку не повторюються, вони змінюються, вноситься щось нове, цікаве, не буденне.
Предметні тижні — це справжні свята в школі. Прикрашається шкільне фойє, там же влаштовуються учнівські творчості. Панує піднесений настрій, святковість. Предметні тижні — це результати спільної творчої праці вчителів і школярів, сплеск фантазії й емоцій, самоутвердження як дорослих так і дітей.
В напрямку естетичного виховання школярів вчитель біології Петренко А.В. задіює учнів до створення квітників,учні займаються озелененням класів, шкільного подвір'я, дослідницькою роботою на навчально-дослідницькій ділянці.Така виховна робота сприяє вивченню біології і вихованню естетичних смаків в учнів.
  Отже, навчальний заклад керується інтересами і потребами дітей, прагне стати таким місцем, де вони могли б жити повноцінним духовним життям.
Наполеглива праця з учнями, з батьками дає свій результат — діти розуміють, що навчаються в середовищі високої культури і мають поводитись належним чином.
Важких учнів, з якими не можна знайти спільної мови, в школі немає. Школярі стали більш відповідальними, дисциплінованими. У школі створено мікроклімат, який сприяє як творчості педагогічного так і учнівського колективів.
Вчительський колектив в системних організаційних формах діяльності розуміє, що нічого стабільного не буває, особливо в роботі з дітьми, а тому постійно вдосконалюють існуючу систему виховної роботи. Але для них залишається єдиним одне — зробити шкільне життя дітей насиченим, змістовним, цікавим.